Włosomania. Jaki olej makadamia wybrać i jak go stosować?

Naturalny olej makadamia zimnotłoczony to źródło wielu składników mineralnych, witamin, substancji odżywczych, a przede wszystkim niezbędnych kwasów tłuszczowych. Wśród nich kwasu omega-7, który jest naturalnym składnikiem sebum. To świetny olej do pielęgnacji włosów, który idealnie sprawdza się w olejowaniu. Jak stosować olej makadamia? Gdzie kupić? Jaki wybrać? W jednym artykule odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Jaki olej makadamia kupić?

„Olej makadamia to olej makadamia, nie ma się nad czym rozwodzić” – pomyśli większość osób. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że to jakiego typu jest olej roślinny, ma wpływ na jego właściwości pielęgnacyjne. Najważniejsza jest metoda tłoczenia. Najlepiej na włosach sprawdzają się oleje tłoczone na zimno. Warto, aby nie były też rafinowane. Oba te zabiegi (tłoczenie na gorąco i oczyszczanie) pozbawiają cenny olej makadamia wielu składników odżywczych. Jeśli zastanawiamy się, jaki olej makadamia wybrać, pamiętajmy o jednym – najlepszy jest jak najmniej przetworzony.

Gdzie kupić olej makadamia?

To druga wątpliwość, która pojawia się przy kupnie oleju makadamia. Najlepszy będzie olej kupiony ze sprawdzonego źródła, żeby uniknąć podróbek. Znajdziemy go w sieci (także na portalach z półproduktami np. ZSK, Mazidła itp.) oraz w każdym sklepie ze zdrową żywnością, bo jest to również olej spożywczy. Unikajmy podejrzanych aukcji internetowych, gdzie cena oleju makadamia jest zaskakująco niska. Za dobrej jakości olej z orzechów makadamii trzeba zapłacić ok. 30 zł za 100 ml. Jakość produktu poniżej tej ceny jest wątpliwa. Warto przy kupnie oleju z orzechów Macadamia kierować się opiniami.

Jak stosować olej makadamia na włosy?

W przypadku aplikowania na włosy oleju makadamia nie da się popełnić wielkiego błędu. Jego wchłanialność jest bardzo dobra, dlatego można go bezpiecznie nakładać na całe włosy i skórę głowy. Nawet w nieco większej ilości wchłania się całkowicie. Pozostawia suche włosy i nie obciąża, dlatego nadaje się do olejowania. Można również wzbogacać nim gotowe kosmetyki np. odżywki lub szampony, a nawet stosować olej macadamia jako bazę do produkcji domowych produktów pielęgnacyjnych.

Komentarze
 1. Agata

  Dziewczyny, potrzebuje waszych opinii: jaki olejek makadamia i gdzie kupić? Chodzi mi o taki do smarowania ciała bo włosy mam wysokoporowate i używam innych olejków

  • Polly_N

   przyłączam się do pytania 🙂 Do włosów ze względu na wygodę i oszczędność czasu wybrałam nanoil. Wcześniej sama robiłam różne mieszanki, płukanki, ale zajmowało to sporo czasu i kasy. teraz szukam czegoś równie dobrego do ciała.

 2. Bossska

  Pełno jest teraz w każdym sklepie różnych, tanich olejków do włosów, nawet arganowy można kupic za parę złotych.. tylko że takie kosmetyki niewiele mają wspólnego z naturalnymi olejkami i nie ma co czekać na efekty

 3. Julka_zzz

  Chyba wszystkie olejki są najlepsze kiedy są tłoczone na zimno i nierafinowane??