Trzy gwiazdorskie produkty do włosów z olejkiem makadamia

Olej makadamia INCI: Macadamia Ternifolia Seed Oil

Olej makadamia stał się niezwykle modnym i popularnym olejkiem. Konkuruje z olejem arganowym i często stosuje się go jako składnik kremów do rąk, twarzy i ciała, balsamów do włosów i szamponów.

Olej makadamia zdobył rozgłos i sławę dzięki unikalnym właściwościom. O jego prestiżu decyduje przede wszystkim fakt, że niezwykle szybko się wchłania do wnętrza włosów i skóry. Dzięki temu mamy pewność, że cały proces „upiększania” i regeneracji zachodzi we wnętrzu włosów lub skóry. Olejek makadamia stanowi ponadto bogactwo NNKT (nienasyconych kwasów tłuszczowych), witamin i minerałów. Są one szybko i sprawnie dostarczane do komórek.

W skład owego wyjątkowego olejku wchodzą najważniejsze dla włosów witaminy: A, E oraz komplet witamin z grupy B. To one zapewniają włosom zdrowie, siłę i piękny wygląd. Odpowiedni bilans wspomnianych witamin powoduje, że pasemka są błyszczące, sprężyste i nie wypadają w nadmiarze. Nic dziwnego, że olejek makadamia zdominował przede wszystkim produkty do pielęgnacji włosów. Poniżej prezentujemy trzy najlepsze olejki do włosów, zawierające egzotyczny olej makadamia.

1. Nanoil for medium porosity hair oil – olejek Nanoil do włosów średnioporowatych

Nanoil for medium porosity hair oil

źródło: www.nanoil.pl

Olejek Nanoil do włosów to przełomowy produkt na miarę naszych czasów. Kosmetyk kultowy, który powala na kolana ze względu na zawartość prestiżowych naturalnych olejków i innych składników pielęgnacyjnych (jedwab, filtr UV, witaminy, kerastim i baicapil). Natychmiast upiększa włosy, zabezpiecza je przed zniszczeniem, wzmacnia. Regularnie stosowany zapewnia kompletną regenerację włosów: wzmacnia ich cebulki, reguluje procesy zachodzące w skórze, przyspiesza wzrost kosmyków, hamuje wypadanie.

Olejek Nanoil to trzy wersje kosmetyku, przeznaczone do włosów o różnym poziomie zniszczenia (czyli różnej porowatości). Każda z nich zawiera szereg naturalnych olejków, dostosowanych tak, aby ich cząsteczki pasowały idealnie do porowatości włosów. Ze względu na przeważającą ilość kwasu oleionowego z grupy omega-9, olejek makadamia nadaje się idealnie do pielęgnacji włosów średnioporowatych.

Olejek do włosów Nanoil można stosować codziennie, nawet kilka razy w ciągu dnia, czyli zawsze wtedy, kiedy uznamy, że włosy potrzebują dodatkowej dawki pielęgnacji. Można go stosować na mokre i suche włosy, nakładać na skórę głowy lub na same końce. Olejek makadamia zawarty w produkcie dostarcza włosom kompletu witamin, nie obciążając ich.

2. Macadamia Natural Oil Healing Oil Treatment – intensywny olejek do włosów

Olejek do włosów firmy Macadamia Beauty to produkt, który zawiera wyłącznie olej makadamia. Stanowi on część całej serii produktów do pielęgnacji włosów, w której skład wchodzi wspomniany wyżej olejek.

Macadamia Natural Oil Healing Oil Treatment zawiera niestety silikony, więc nie zregeneruje skóry głowy ani nie wzmocni cebulek (nie można go używać do olejowania skalpu), ale będzie stanowił świetny dodatek do balsamów do włosów i odżywek. Można go również stosować jako termoochronne serum (olej makadamia zabezpiecza przed wysokimi temperaturami) lub jako lotion dyscyplinujący włosów podczas układania i ułatwiający rozczesywanie. Opakowanie Macadamia Natural Oil wyposażone jest w dużą pompkę, która ułatwia aplikację. Produkt ma słodki, perfumowany zapach i jest stosunkowo wydajny. Olejek makadamia świetnie nabłyszcza włosy i twarzy na ich powierzchni mikroskopijna, okluzyjną warstwę zabezpieczającą kosmyki.

3. Xpel Macadamia Oil Extract Hair Treatment

Produkt marki Xpel to olejek makadamia połączony z szeregiem nabłyszczających i kondycjonujących włosy silikonów. Jego głównym zadaniem jest odżywić włosy i zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz wnikaniem toksyn, mogących przyczynić się do niszczenia włosów bezpośrednio we wnętrzu. Olejek makadamia zabezpiecza włosy przed amoniakiem zawartym w farbach do włosów i przed gorącym powietrzem suszarki. Xpel Macadamia Oil Extract Hair Treatment zadba o zniszczone włosy, które zaczynają słabnąć, wypadać i których końce zaczęły się już przesuszać. Olejek makadamia jest wspierany dobroczynnym, nawilżającym włosy olejkiem lnianym, który regeneruje nawet wyjątkowo wysuszone pasemka.